Ποικιλία της βόρειας Ελλάδας, που τη συναντάμε στα ερυθρά κρασιά ΠΟΠ Γουμένισσα όπου αναλαμβάνει να συμπληρώσει, αλλά και να τιθασεύσει την άλλη ερυθρή ποικιλία της περιοχής που πρωταγωνιστεί, το Ξινόμαυρο. Ούσα σκουρόχρωμη, φρουτώδης και μέτρια σε οξύτητα και ταννίνες, η Νεγκόσκα ολοκληρώνει το χαρμάνι, προσδίδοντας στα κρασιά της Γουμένισσας μια πιο ήπια, στρογγυλή, φρουτώδη και σοκολατένια γεύση, σε σχέση με αυτά της Νάουσας.